Time 4 Nutrition Netherlands
Time 4 Nutrition Belgium
Time 4 Nutrition Sweden
Time 4 Nutrition UK

Last orders for delivery this year must be in before 3pm Friday 14th December 2018

Any orders after this time will be despatched on Wednesday 2nd January 2019 for next day delivery.

If you require your order whilst we are closed for Xmas please head on over to Amazon Prime.

UKBFF South Coast 2015 Bodybuilding Show

April 25, 2015

RESULTS

WOMENS: FITNESS

First Place
Kirsty Kitcher - Spartans Gym - Southampton

MENS: JUNIORS

First Place
Callum Vine - Weights Room - Dover
Second Place
Arkadiusz Mikietinski - Easy Gym - Southampton
Third Place
Lawrence Gunter - Legacy Gym - South Wales

MENS: BEGINNERS

First Place
Martin Caffrey - Caffreys Gym - Andover
Second Place
Jack Phillips - Caffreys Gym - Andover
Third Place
Steven Wells - Pro Strength Gym - Swindon

WOMENS: MASTERS BODYFITNESS OVER 35 YRS

First Place
Michelle Leach - Olympian Gym - Hemel Hempstead
Second Place
Jane Carter - Tonezone Fitness - Yeovil
Third Place
Lorraine Denman - Underground - Hove

MENS: MASTERS OVER 40 YRS

First Place
Andy Shaw - NRG - Gravesend
Second Place
Barry Quick - Muscleworks - London
Third Place
Chris Moore - 24/7 Fitness - Fareham

MENS: MASTERS OVER 50 YRS

First Place
Dave Campbell - Pure Fitness - Bath
Second Place
Leszek Jagla - Sugar Gym - Leicester
Third Place
Joseph Wilson - Dynamix Leisure - Folkestone

WOMENS: JUNIOR BIKINI

First Place
Lola Onanuga - Pure Gym - Greenwich
Second Place
Frankie Carter - Oldham
Third Place
Lynsey Allen - Olympian - Hemel Hempstead

WOMENS: MASTERS BIKINI OVER 35 YRS

First Place
Sam Duncan Smith - Tinys Gym - Andover
Second Place
Sarah Harpin - Cheetahs - Brighton
Third Place
Jennie Bliss - Olympian - Hemel Hempstead

MENS: JUNIOR PHYSIQUE

First Place
Stephen Downing - Fitness First - Bristol
Second Place
James Whipp - Physique Warehouse - Surrey
Third Place
Leon Nicholls - Basingstoke

MENS: MASTERS PHYSIQUE

First Place
Simon Garside - Ministry of Fitness - Bristol
Second Place
Andy Garfield - DW Gym - Bristol
Third Place
Christian Nnamuzie - Fitness First - Portsmouth

WOMENS: BODYFITNESS

First Place
Kristina Vassilieva - Zone Gym - Watford
Second Place
Emma Jones - Iron Works - Scunthorpe
Third Place
Clare Barks - Primitive - Poole

WOMENS: BIKINI-FITNESS UNDER163 cm

First Place
Kate Errington - Evolution - Maidestone
Second Place
Jen Ranson - Rhul Sport - Egham
Third Place
Grace Stilgoe - Crayford - London

MENS: CLASSIC BODYBUILDING

First Place
Bart Blaszak - LA Gym - Bristol
Second Place
Ryan Mackins - Pure Gym - Southampton
Third Place
Paul Jones - Alton Sports Centre - Alton

MENS: PHYSIQUE UNDER 178 cm

First Place
Ryan Johnson - Ministry of Fitness - Bristol
Second Place
Mitchell Tovee - Zone Gym - Watford
Third Place
Olowale SHotubu - Ministry of Fitness - Bristol

MENS: BODYBUILDING UNDER 70kg

First Place
Ryan Rawlinson - Caffreys Gym - Andover
Second Place
Jake Watts - Cheetahs - Brighton
Third Place
Jaouad Taib - Atlas Gym - Surrey

MENS: BODYBUILDING UNDER 80kg

First Place
Dean Derrick - Dynamix - Folkestone
Second Place
Terry Austin - Forest Gym - Crawley
Third Place
Brian Cappel - Cheetahs - Brighton

MENS: BODYBUILDING UNDER 90kg

First Place
Craig Souter - Physique Warehouse - Surrey
Second Place
James Kennedy - Strength Tech - Fareham
Third Place
Romallah Saltani - The Gym - Brighton

MENS: BODYBUILDING UNDER 100kg

First Place
Tom Ramsey - Body Management - Clevedon
Second Place
Richard Munday - Platinum Gym - New Haven
Third Place
Kirils Dimitrijevs - Base Gym - Birmingham

MENS: BODYBUILDING OVER 100kg

First Place
Peter Budzinski - Kiss Gym - Swindon
Second Place
Jim Murphy - Ripped Muscle & Fitness - Orpington
Third Place
Tim Merson - Phoenix Gym - Swindon

WOMENS: PHYSIQUE

First Place
Yo Lazarov - Foundry Gym - Walsall
Second Place
Andrea Dann - Monsters Gym - Cheshunt
Third Place
Vivian Larsen - Edeb Fitness - Ealing

MENS: INTERMEDIATES UNDER 80kg

First Place
Paul Latham - Ministry of Fitness - Bristol
Second Place
David Harris - Blackwood Fitness - Cardiff
Third Place
David Mays - Forest Gym - Crawley

MENS: INTERMEDIATES UNDER 90kg

First Place
Jason Gardner - Zone Gym - Watford
Second Place
Sam Raupa - Crayford Weights & Fitness - Crayford
Third Place
Sam Doo - Southcoast - Worthing

MENS: INTERMEDIATES OVER 90kg

First Place
Jeremy Fontane - Crayford Weights & Fitness - Crayford
Second Place
Ben Johnson - Zone Gym - Watford
Third Place
Ben Gibson - Olympian Gym - Hemel Hempstead

WOMENS: BIKINI-FITNESS OVER 163 cm

First Place
Melissa Harding - LA Fitness - Loughborough
Second Place
Meijer All - My Fitness Studio - London
Third Place
Tanya Barret - London

MENS: PHYSIQUE OVER 178 cm

First Place
Charlie Francis - Olympian - Hemel Hempstead
Second Place
Rasto Valent - Panthers - Uxbridge
Third Place
Scott Exley - Conditioning Centre - Poole
Time 4 Nutrition Logo

Sign up to our newsletter

Secure Online Payments