2013 Show

April 8, 2013

RESULTS

MENS: JUNIORS

First Place
Charlie Harris
Second Place
Kiki Plumb
Third Place
Ben Johnson

Also Competed

Darshan Patel, Alex Shore and Andre Bell

WOMENS: BIKINI BELOW 163cm

First Place
Ellie Wheatley
Second Place
Barbara Domagela
Third Place
Siobhan O’Connell

Also Competed

Charlotte Barcelona, Julian van Deventer, Kathleen McCandlsih, Rachel Hobbs, Carly Newson, Claudia Cussens, Natasha Coleman and Jenny Dove

WOMENS: BIKINI ABOVE 163cm

First Place
Luciana Aragao
Second Place
Lauren Smith
Third Place
Roxanne Bowater

Also Competed

Emma Baldacchino, Catherine Sayers, Olivia Ryman, Laura Ash and Leah Shutkever

MENS: MASTERS OVER 40

First Place
Steve Foster
Second Place
Ian Denman
Third Place
Simon Reid

Also Competed

Charlie McKee, Neal Wiles, Glen Jewell, Ugo Quintiliani, Andy Ladbury, Adrian Sutcliffe, Steven Shoesmith, Troisi Francesco and Hatem Charfi

MENS: MASTERS OVER 50

First Place
David Morris
Second Place
Lloyd Williams

WOMENS: BODYFITNESS

First Place
Victoria Batchelor
Second Place
Gerti Biltse
Third Place
Clare Barks

Also Competed

Liversidge, Sally Miller, Faye Dearsley, Rachel Baker, Lorraine Denman, Tanya Erkadoo, Karolina Szewczye, Michelle Suri and Samantha Duncan Smith

WOMENS: FITNESS

First Place
Katie Blizzard

MENS: BEGINNERS

First Place
Julien Wray
Second Place
Paul Ennion
Third Place
Ben Gibson

Also Competed

Dean Smith, Ricky Keen, Chris King, Xavier Neau Gatereu, Stuart Plato, Jack Valler and Justin McGinnis

MENS: INTERMEDIATES UNDER 80kg

First Place
Dave Neill
Second Place
Mark Turner
Third Place
Danny Salfairso

Also Competed

Richard Marriott, Darren Knight and James Haddock

MENS: INTERMEDIATES UNDER 90kg

First Place
Craig Souter
Second Place
Shaun Burchell
Third Place
James Young

Also Competed

Andrew Pedder, John Steel, Lukan Jecki and Carlton Rodney

MENS: INTERMEDIATES OVER 90kg

First Place
Michael Mullen
Second Place
Phil Roodt
Third Place
Squaddy

MENS: PHYSIQUE

First Place
Nicolas Paul
Second Place
Tom Blood
Third Place
Jamie Stickley

Also Competed

James Crossin, Aaron Bird, Luke Crofts and Jake Bell

MENS: CLASSIC BODYBUILDING

First Place
Lee Frapple
Second Place
Will Coleman
Third Place
James Kennedy

Also Competed

Hose Vitoriano, James Morris, James Johnston, Luke Carter, Joshua Nieli, Dan Webb, Francisco Rocha, Chris Proctor, Mark Fox and Antonio Marques

WOMENS: BODYBUILDING

First Place
Menai Burrett

MENS: UNDER 70kg

First Place
Gregorio Arrayo
Second Place
Mark Dean
Third Place
Jags Jleer

MENS: UNDER 80kg

First Place
Terry Austin
Second Place
Vince Passmore
Third Place
Ryan Purdue

MENS: UNDER 90kg

First Place
Karol Pakula
Second Place
Neil Batchelor
Third Place
Darren Snook

Also Competed

Nicolas Bell and Tim James

MENS: UNDER 100kg

First Place
Neale Cranwell
Second Place
Richard Munday
Third Place
Sebastian Kakol

Also Competed

Tom Ramsay and Andrew Cooper

MENS: OVER 100kg

First Place
Darren Briggs
Second Place
Ryan Petford
Third Place
Dan Parker

Also Competed

Chris Adams and Eugenie Rowland

OVERALL

First Place
Darren Briggs

Secure Online Payments