2012 Show

April 23, 2012

RESULTS

WOMENS: FITNESS

First Place
Kirstie Freeburn, Muscle Junction, Aldershot

Also Competed

Marco Rocha, George Adams, Michael Camplin, Ashley Bacchus, James Mahabur

MENS: JUNIORS

First Place
Luke Sandoe, Majestic Gym, Bournemouth
Second Place
Andrew Pedder, Physique Warehouse, Molesley
Third Place
Tom Carver, Samsons Gym, Bedford

WOMENS: BIKINI

First Place
Beth Workman, Universal Gym, Cirencester
Second Place
Lisa Robertson, Gym Box, Westfield
Third Place
Amy Davies, Fitness Farm, Gloucetsershire

Also Competed

Christie Wickenden, Jade Meachar, Charlotte Barcellona, Donna Murphy

MENS: BEGINNERS

First Place
Phil Shankster, Daves Gym, Chelmsford
Second Place
Wayne Yorston, Physique Warehouse, Molesly
Third Place
Wayne Sandy, Foundation Fitness, Sandhurst

Also Competed

Roger Grizzle, Phillip Staplehurst, Fraser Clark, Matt Bowyer-Crombie, Dan Galaru

MENS: MASTERS OVER 40

First Place
Ian Denman, Forest Gym, Crawley
Second Place
Paul Carvin, Trojan Gym
Third Place
Willard Barrett, Atlas Gym, Wolverhampton

Also Competed

Brian Butterworth

MASTERS: OVER 50

First Place
Stephen Baker, Area 51, Southampton
Second Place
Barry Bond, Fratton Gym, Portsmouth
Third Place
Alan Dean, City Fitness, Melkshan

Also Competed

Gary Burnett, Leszek Jagla, Ralph Mcgauley

MENS: INTERMEDIATES UNDER 80kg

First Place
Spas Razhankal, Titanium Gym, London
Second Place
Jason Browett, Pinks Gym, Surrey
Third Place
Istvan Steierlein, Virgin Gym, London

Also Competed

David Neill, Mike Neck, Timothy James, James Kennedy, Wade Hickman, Andy Osbourne, Russell Atkins, Craig Piper, Guy Davis, Darren Miles

MENS: INTERMEDIATES UNDER 90kg

First Place
Mario Pascharella, Samsons Fitness, Bedford
Second Place
Dominic Gifford, Urban Metro, Isle Of Wight
Third Place
Levi Greening, Forge Gym, Slough

Also Competed

John Richardson, David Leadbetter, Simon Thewlis, Shaun Harrop, Rollall aa Saltani, Johnathen Richards, Gary Jewell

MENS: INTERMEDIATES OVER 90kg

First Place
Kirt Elliot, Forest Gym, Crawley
Second Place
Sam Riddle, Results Gym, Alton
Third Place
Bartek Kubuk, Cheetahs Gym, Brighton

WOMENS: BODYFITNESS

First Place
Maria Scotland, Panthers, Uxbridge
Second Place
Jo Tate, Energy Gym, Epsom
Third Place
Lorraine Denman, Forest Gym, Crawley

Also Competed

Koulla Kakovlli, Briar Coles, Ann Wilbosz, Kaye Kingshott, Andrea Liversidge

MENS: CLASSIC

First Place
Will Coleman, Studio One, Farnham
Second Place
Daniel Pool, Ministry Of Fitness, Bristol
Third Place
Daniel Barnett, Golds Gym, Camberley

Also Competed

Fransisco Rocha, Marc Britt, Stephen Frost, Simon Fatsnedge, Gregory Arroyo, Jamie Stickley, Dean Nixon

MENS: UP TO 70 kg

First Place
Ryan Purdue, Body Management, Clevedon
Second Place
Kris Miles, Kings Gym, Liphook
Third Place
David Thompson, Powercraft Gym, Luton

Also Competed

Tristan Watkins, Peter Steel, Mark Simmonds, Steve Hanley

MENS: UP TO 80KG’S

First Place
James Watts, DW Fitness, Broadstairs
Second Place
James Room, Atlas Gym, Wolverhampton
Third Place
Wayne Clare, Bodypower, Liverpool

Also Competed

Martin Durrant

WOMENS: BODYBUILDING

First Place
Sarah Lewis

MENS: UP TO 90kg

First Place
Darren Snook, Pinks Gym, Carshalton
Second Place
Simon Stone, Body Management, Clevedon
Third Place
Joe Vitoriano, Windsors Gym, Watford

MENS: UP TO 100kg

First Place
Gary Farr, Trojan Fitness, Bristol

Also Competed

MENS: OVER 100kg

First Place
Donald Heaven, Genesis Gym, London
Second Place
Johnny Reid, Empower, South Wales
Third Place
Toby Bienek, The Gym, Isle Of Wight

Also Competed

Eugene Rowland, Timothy Melson, Dan Parker

OVERALL

First Place
James Watts

Also Competed

Secure Online Payments