2011 Show

April 8, 2011

RESULTS

MENS: JUNIORS

First Place
Paul Taylor
Second Place
Joey Stepp
Third Place
Kaan Vilal

Also Competed

Harry Jack, Asley Bacchue, Marco Ruben, Jonathan Fildes

MENS: MASTERS 40-50

First Place
Garry Stark
Second Place
Steve Miller
Third Place
Keith Delazzari

Also Competed

Simon Denton, Charlie Mckee, Richard Harker, Paul Carvin

MENS: MASTERS OVER 50

First Place
Mark Deane
Second Place
Steven Baker
Third Place
Alan Dean

Also Competed

Gordon Thomas, Ian Black

WOMENS: FITNESS

First Place
Kirstie Freeman

MENS: INTERMEDIATES UP TO 80kg

First Place
Michall Kowalski
Second Place
Kris Miles
Third Place
Steve Jenkins

Also Competed

Gary George, Mike Neck, Timothy James, Sandor Nagy

WOMENS: BODYFITNESS

First Place
Brenda Collins
Second Place
Jo Tate
Third Place
Emma Jones

Also Competed

Livia O’Toole, Beauty Gandiwa, Hana Mrnkova

MENS: INTERMEDIATES UNDER 90kg

First Place
Jenev Vargemese
Second Place
Brent Easthorpe
Third Place
Richard Munday

Also Competed

Squaddy, David Leadbetter, Gary Jones, Chris Moore, Steve Della Pietra, Chris Watkins, Russel Atkins. Simon Thewlis

MENS: INTERMEDIATES OVER 90kg

First Place
Aaron Hallett,
Second Place
James Hollingshead,
Third Place
Simon Freeman

Also Competed

Daryl Hickman, Rafal Fudal, Pete Burnett, Piotr Budzinski, Michael Croot

WOMENS: BIKINI

First Place
Beth Workman
Second Place
Lora Clarke
Third Place
Francesca Giaconini

Also Competed

Samantha Pollock

MENS: CLASSIC

First Place
Terry Austin
Second Place
Jamin John
Third Place
Daniel Barnett

Also Competed

Carlos Santos, Dan Donovan, Jason Harding, Iain Hopcroft, Mathew Glen, Tony Mccartan, Patrick Gill, Jerome Scherrer, Antonio Marques

MENS: UP TO 70kg

First Place
Peter Steel
Second Place
Mart Boardman
Third Place
Andrew North

Also Competed

Tristan Watkins

MENS: UP TO 80 kg

First Place
James Room
Second Place
Ahmed Ibrahim

WOMENS: BODY BUILDING

First Place
Christal Cornick
Second Place
Suzanne Dacazzari

MENS: UP TO 90kg

First Place
Neil Batchelor
Second Place
Steve O’Donnell
Third Place
Karol Pakvla

MENS: UP TO 100kg

First Place
Gary Farr
Second Place
Barry Pitts
Third Place
Dan Parker

Also Competed

Ruslan Gukasson

OVERALL

First Place
JENEZ VARGMESE

Secure Online Payments